Jídelní a nápojový lístek
Nabídka pro skupiny
Zábavný program
Reference
Odkazy
Nabídka pro skupiny
Vážení přátelé středověku, vážení hosté,
chtěli bychom Vás alespoň stručně informovat o šíři naší nabídky při pořádání privátních oslav, firemních rautů i návštěv turistických skupin ve středověké krčmě U sedmi Švábů. Krčma disponuje asi 100 místy na sezení, rozdělenými do dvou úrovní a tří sálů. Nahoře, u vchodu, najdete přibližně 50 míst k sezení v členité místnosti s krbem, v dolním Rytířském sále asi 30 míst a asi 20 míst též dole v Loveckém salónku. Styl naší středověké krčmy se odráží ve vybavení, v atmosféře i v jídelním lístku. Vaříme podle receptů 15-tého a 16-tého století a pouze ze surovin které se už tehdy používaly v kuchyni střední Evropy. Následovně Vám nabízíme 15 různě obsáhlých menu pro skupiny, ale samozřejmě pro Vás na přání můžeme připravit i individuálně sestavené menu a hostiny. Uděláme vše pro to, abyste odcházeli Vy i Vaši hosté naprosto spokojeni.
   
Nabídka menu pro skupiny:
1.    Lehké a rychlé 290,- Kč
Krupicová polévka se zeleninou a vejci. Švábské nudle s lehce pikantní masovou omáčkou. Lívanečky s povidly a šlehačkou.
2.    Lehké vegetariánské 290,- Kč
Zeleninová polévka s jemně sekanou petrželkou. Švábské nudle se smetanovo-žampiónovou omáčkou. Středověký jáhelník se sušeným ovocem a ořechy.
3.    Lehké letní 340,- Kč
Jemná pórková polévka s vejci a čerstvou petrželkou. Grilovaná přírodní kuřecí prsa na bazalce, bylinková rýže. Jablkový závin se šlehačkou a oříšky.
4.    Tradiční staročeské 340,- Kč
Staročeská česnečka s opečenými chlebovými kousky. Vepřová pečeně s kysaným zelím, sypaná zlatou cibulkou,houskový knedlík. Tradiční lívanečky s povidly a šlehačkou.
5.    Klasické 350,- Kč
Kmínová polévka s vejci a čerstvou zeleninou. Hovězí guláš na pivu, s česnekem, houskový knedlík. Tradiční lívanečky se švestkovými povidly a šlehačkou.
6.    Selská pochoutka 350,- Kč
Staročeská česnečka s opečenými chlebovými kousky. Do zlatova pečené vepřové koleno s křenem, okurkou a horčicí, chléb. Jablkový závin se šlehačkou a oříšky
7.    Tradiční 340,- Kč
Silný hovězí vývar s domácím játrovým knedlíčkem a zeleninou. Smažený kuřecí řízek s citronem, zeleninou a bramborem Středověký jahelník se sušeným ovocem a ořechy.
8.    Oblíbené 410,- Kč
Jemná paštika s mandlemi a brusinkami na pomeranči. Dvoubarevná masová jehla s jemně pikantní omáčkou, bylinková rýže. Tradiční lívanečky se švestkovými povidly a šlehačkou.
9.    Výběr ze staročeských pochoutek 490,- Kč
Škvarkové sádlo, jemná paštika a nakládaný hermelín. Staročeská česnečka s opečenými chlebovými kousky. Vepřová pečínka, uzené maso, grilovaná klobása s kysaným a červeným zelím, houskové a špekové knedlíky. Středověký jahelník se sušeným ovocem a ořechy.
10.    Hostina "Když vola zabili" 640,- Kč
Medovina na uvítanou. Zelených chřest s bylinkovou omáčkou a modrým sýrem v zelenině. Silný hovězí vývar se zeleninou a domácím játrovým knedlíčkem. Klasická hovězí svíčková na smetaně s brusinkami a citronem, houskový knedlík. Tradiční lívanečky se švestkovými povidly a šlehačkou.
11.    Hostina "Po návratu z lovu" 590,- Kč
Medovina na uvítanou Tlačenkové pyré v šunkovém závoji s barevným pepřem Zelňačka s klobásou a kysanou smetanou Kančí guláš na červeném víně a jalovci Specialita krčmy: prosné placky s osmaženou cibulkou Jablkový závin se šlehačkou a oříšky
12.    Hostina III. "Veselice loupeživých rytířů" nejoblíbenější hostina v naší krčmě 680,- Kč
Medovina na uvítání Škvarkové sádlo s cibulí, chléb Obložený talíř se sýry a masem, Česneková polévka se sýrem a jemnou šunkou Pikantně grilovaná kuřecí křidélka v medové hořčici, žebírka, kuřecí řízečky, klobásky Jemně vyuzená šunka od kosti na přání podávaná vcelku a krájená před hosty Chléb, hořčice, čerstvý křen a kyselé okurky Tradiční lívanečky s povidly a šlehačkou
13.    Hostina IV. "Veselice podhradí" 700,- Kč
Medovina na uvítanou, nebo jiný drink Zelený chřest s bylinkovou omáčkou a modrým sýrem v zelenině Česneková polévka s vejci a jemnou šunkou Zvěřinová variace na jehle se zeleninou a žampiony v jalovcovém sosu Specialita krčmy: prosné placky s osmaženou cibulkou Tradiční lívanečky s povidly a šlehačkou Sladká specialita krčmy: středověký jáhelník se sušeným ovocem a ořechy
14.    Hostina V. "Sedmišvábská hostina" 960,- Kč
Medovina na uvítání, nebo jiný drink Škvarkové sádlo s cibulí a jablky, chléb Pikantně naložený hermelín na bylinkách se zeleninou Smažená kuřecí prsa v mandlové košilce na pomerančích Salát z kysaného zelí s křenem Jemně využená šunka od kosti, na přání podávaná vcelku a krájená před hosty Chléb, hořčice, čerstvý křen a kyselé okurky Specialita krčmy: hovězí guláš na pivu se žampiony, čerstvým křenem a česnekem jablkový závin se šlehačkou a oříšky Sladká specialita krčmy: středověký jáhelník se sušeným ovocem a ořechy J
   ,- Kč
SPECIÁLNÍ NABÍDKA : Pivo, víno a nealkoholické nápoje co hrdlo ráčí - mimo tvrdého alkoholu, likérů, longdrinků a lahvového vína - za 380,- Kč na osobu. Prodejní podmínky:
Objednávky menu pro skupiny minimálně 48 hodin předem. Individuální slevy a provize pro cestovní kanceláře, incomingové agentury, průvodce apod. Pro vegetariány nebo alergiky nahradíme nežádoucí pokrmy vhodnou alternativou bez příplatku.